Відповідальний секретар Ради Союзу юристів України, віце-президент Союзу Чорнобиль України , де, серед інших питань, розглядався проект постанови Кабінету Міністрів України «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Розробник цього проекту – Міністерство соціальної політики України – пропонує установити, що середня вартість путівки для виплат грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, визначається Міністерством соціальної політики щороку з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні).
Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України», яка є партнером Союзу юристів України згідно з Меморандумом про співпрацю, не погоджуючись з такою ініціативою, запропонувала встановити зазначену компенсацію у розмірі 35 відсотків середньої вартості путівки в Україні. В. Яценко поінформував членів Урядового комітету про те, що учасники Всеукраїнського семінару, присвяченого
приведенню порядку санаторно-курортного лікування до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», одноголосно підтримали позицію Союзу Чорнобиль щодо послідовного наближення компенсації до реальної вартості санаторно-курортного лікування. Відповідно до п.4 частини першої ст.20 згаданого Закону інваліди-чорнобильці мають право на «одержання грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні». Стаття 19 Конституції України зобов’язує Уряд діяти виключно відповідно до вимог Закону. Водночас, розуміючи існуючі економічні й фінансові труднощі, громадськість не наполягає на повному виконанні зазначеної норми Закону, але пропонує зробити реальний крок щодо наближення до цієї норми, а не «консервувати» порушення Закону, як це пропонується проектом постанови,- зазначив В.Яценко.
Віце-прем’єр-міністр України П. Розенко, який головував на засіданні Урядового комітету, зазначив, що погоджується з позицією громадськості, але Уряд, тим не менше, вимушений приймати рішення, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету. Зважаючи на це, проект постанови буде вноситися на засідання Кабміну України.