Кабінет міністрів України встановив, що в разі відсутності лічильників тепла у багатоквартирних будинках не буде застосовуватися оплата за встановленими нормами споживання, а буде враховуватися середньозважений показник споживання будинків з лічильниками тепла.
У своїй постанові №865 від 30.11.2016 року уряд відмовляється діяли норм розрахунку тепла на квадратний метр опалювальної площі і з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання послуги.
Таким чином, постанова припиняє коригування на температуру зовнішнього повітря, яку Кабмін встановив в минулому році.
Замість цього плата нараховуватиметься підставі середньозважених для даного населеного пункту показників споживання тепла поточного розрахункового періоду періоду, виставлених відповідно до показників будинкових лічильників тепла. Тобто показники для будинків без лічильників будуть розраховувати, виходячи із споживання будинків з лічильниками тепла.
Середньозважена для відповідного населеного пункту споживання тепла на опалення 1 кв. метра визначається як співвідношення загального обсягу споживання теплової енергії, зафіксованого будинковими лічильниками теплової енергії до відповідної загальної опалювальної площі квартир багатоквартирного будинку, обладнаного будинковими лічильниками тепла. При цьому споживання юридичними особами і фізособами-підприємцями, які володіють або орендують нежитлові приміщення, не враховується.
Для будинків з лічильниками нічого не зміниться. Хіба що КМУ нагадав: якщо власник, балансоутримувач не вживають заходів з утеплення місць загального користування будинку, то і платити за їх опалення споживач не повинен.
Таким чином, КМУ зобов’язав ТКЕ і постачальників тепла перерахувати плату за опалення для будинків без лічильників, починаючи з жовтня 2016 року.
Однак, перерахунок можливий тільки для населених пунктів, де житловий фонд забезпечений лічильниками тепла не менше 50%. А це автоматично виключає перерахунок для жителів Житомира, де, за даними НКРЕКУ, всього 25,9% будинків з лічильниками, Луцька (31,3% будинків), Кременчука (18,7% будинків), Тернополя (1% будинків), Южноукраїнська (3,8%) і Калуша (2,8%).
Відзначимо, що в Южноукраїнську одним з найнижчих тарифів на опалення – 4,91 грн за кв. м або 202,03 грн / Гкал. Причина – місто є супутником Південно-Української АЕС і тепло для його комунального підприємства відпускає станція.
Джерело: ДЕЛО