На дату першої події за операцією з постачання послуг, що придбаваються повіреним за дорученням замовника, виконавець повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з бази оподаткування, визначеної за п. 188.1 ст. 188 ПКУ, а саме із договірної (контрактної) вартості наданих ним послуг, та скласти на отримувача таких послуг (повіреного) відповідну податкову накладну і зареєструвати її в ЄРПН.
Така зареєстрована в ЄРПН податкова накладна є для отримувача послуг (повіреного) підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту.
Як зазначається, повірений при передачі результатів виконаних послуг замовнику повинен на дату першої події визначити податкові зобов’язання виходячи з договірної вартості послуг, результати яких передаються замовнику, та своєї комісійної винагороди, і скласти на такого замовника та зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну.
За інформацією Вісника ДФСУ.
Об’єкт оподаткування ПДВ: операція з продажу за кошти цінних паперів та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах
Згідно з п.п. «а» та «б» п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.
Відповідно до п.п.196.1.1 п.196.1 ст.196 ПКУ не є об’єктом оподаткування операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб’єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах; обміну зазначених цінних паперів та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах, на інші цінні папери, корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах; розрахунково-клірингової, реєстраторської та депозитарної діяльності на ринку цінних паперів.
При цьому під поняттям корпоративні права розуміють права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Таким чином, операції з продажу за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб’єктами підприємницької діяльності, та корпоративних прав, виражених в інших, ніж цінні папери, формах не є об’єктом оподаткування ПДВ (в тому числі і за ціною, яка є вищою за їх номінальну вартість).