23 лютого 2017 року Перший заступник Голови Союзу юристів України Ніна Карпачова взяла участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Х Наукові читання, присвячені пам’яті В.М.Корецького», яка відбулася в Київському університеті права НАН України. Організатори заходу – Міністерство освіти і науки України, Київський університет права НАН України, Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України,
Союз юристів України. Ніна Карпачова привітала учасників і гостей Наукових читань від імені Союзу юристів
України, його Голови Святослава Піскуна. Зокрема вона зазначила, що цей форум дає унікальну можливість обговорити сучасні проблеми міжнародного права та міжнародної безпеки, спираючись на багатогранну спадщину видатного українського науковця.
Володимир Михайлович Корецький був одним із творців юридичної науки. Неоціненним є його внесок у становлення міжнародної правосуб’єктності нашої країни, розробка фундаментальних документів у галузі прав і свобод людини, у розвиток міжнародного права та міжнародного приватного права. Корецький був один з авторів Загальної декларації прав людини, працював в Комісії ООН з прав людини поруч з такими славетними постатями як Елеонора Рузвельт і Рене Касен. Сьогодні весь цивілізований світ, усі держави – члени ООН звіряють свій курс з цим фундаментальним документом у галузі прав і свобод людини. Слід згадати, що у цю Комісію ООН В.Корецького рекомендував інший наш видатний співвітчизник – академік Дмитро Мануїльський, який особисто брав участь у розробці Статуту ООН. Попри поточну політичну кон’юнктуру, дуже важливо знати такі історичні події й факти, до яких безпосередньо причетні наші співвітчизники і які позитивно вплинули на розвиток усієї
світової цивілізації. Важливо, що слухання, присвячені пам’яті В. Корецького, допомагають зберігати традиції вітчизняної юридичної науки, – зазначила Ніна Карпачова.
Вона також нагадала, що зараз продовжується моніторинг стану дотримання прав і свобод людини в Україні з боку робочих органів ООН, ОБСЄ, Amnеsty Іnternational, інших міжнародних правозахисних організацій. В останніх своїх доповідях вони, зокрема, констатують, що на жаль, останнім часом загальна ситуація з правами людини в Україні погіршилася. Це, передусім, пов’язано з ситуацією на Сході країни, а також з прорахунками у здійсненні соціально-економічної політики. Українці не витримують стрімкого зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, які вперше в історії країни наблизилися до показника середньостатистичного доходу людини. Тобто, на інші найнеобхідніші потреби у більшості наших громадян не залишається засобів. Це – виклик правам и і свободам людини, проголошеним у Декларації, передусім – праву на життя і здоров’я.
Сьогодні для юридичної науки і юридичної спільноти немає важливішого завдання, як допомогти державі подолати виклики, знайти оптимальні правові засоби докорінного поліпшення ситуації у галузі прав і свобод людини. Запропоновані організаторами тематичні напрями читань відповідають цій меті, оскільки є надзвичайно актуальними для юридичної науки та правозастосовчої практики, а також для сучасного періоду становлення
і розвитку української державності. Фахове спілкування учасників читань – відомих вчених у сфері національного і
міжнародного права, аспірантів та студентської молоді, дає можливість напрацювати добрі пропозиції щодо ефективних шляхів подальшого розвитку міжнародного права, встановлення і зміцнення миру і стабільності в Україні.
Ніна Карпачова закликала об’єднувати зусилля правників, спираючись на багатогранну спадщину В.Корецького, з повагою до прав і свобод людини та людської гідності.