У Міжнародному суді ООН в нідерландській Гаазі, в рамках позову України проти Російської Федерації, почалися слухання про застосування запобіжних заходів.
Українську делегацію очолює заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, російську – директор правового департаменту Міністерства закордонних справ РФ Роман Колодкін.
Як повідомляє “Європейська правда”, українська сторона попросила суд застосувати тимчасові заходи проти Росії, до вирішення справи по суті.
Зеркаль зазначила, що “кількість пострілів, які лунають на сході України, підтверджують, що інша сторона постачає зброю для бойовиків”.
“Число пострілів лише в Авдіївці за останні тижні досягло майже 50 тисяч. Це кількість боєприпасів еквівалентно 80 заповненим вантажних вагонів. В той же час офіційний представник президента РФ публічно висловлює надію, що у бойовиків на сході України не закінчаться боєприпаси. Чи може залишатися якесь то сумнів у тому, хто поставляє це озброєння? Ні. це робить Російська Федерація “, – заявила Зеркаль.
Представник української сторони підкреслила, що в даній ситуації Україна розраховує на застосування Міжнародним судом тимчасових заходів, одним з яких є пряма заборона Росії на подальшу підтримку проросійських бойовиків.
У свою чергу американський професор Гарольд Гонджа Коу, який виступив суді за дорученням України, заявив, що “не всі бойовики, які воюють на Донбасі, є терористами”, однак наполягає, що “є і такі”.
“Я не кажу, що всі ті, хто воює на Сході, є терористами. Є чітке визначення, що таке тероризм – це атаки на цивільних”, – пояснив він.
Коуотметіл, що “за повідомленнями в пресі ми все бачимо”, що велика частина представників незаконних збройних формувань “воюють проти української армії, але тут мова не про них”.
Професор також нагадав про збитий “Боїнгу” рейсу MH17, атаках на цивільні квартали Маріуполя, Авдіївки та інших актах, спрямованих проти цивільних.
“Росія надає їм (бойовикам) особливо небезпечну підтримку (поставляючи зброю)”, – підкреслив він.
“Ваша честь, якщо Росія справді не робить всього цього, то не буде ніяких проблем в тому, щоб виконати тимчасові заходи”, – звернувся він до суду з проханням підтримати тимчасові виконавці заходи, які включають серед іншого пряма заборона Росії на подальшу підтримку проросійських бойовиків.
Як повідомляв “Обозреватель”, позов був поданий Україною 16 січня з метою залучення Російської Федерації до відповідальності за підтримку тероризму на сході України і дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.
Джерело “Обозреватель”