Заступник Голови Союзу юристів України Катерина Коваль взяла участь у засіданні круглого столу на тему: «Проблеми впровадження в Україні безоплатної правової допомоги»
25 лютого 2016 року Заступник Голови Союзу юристів України Катерина Коваль взяла участь в роботі круглого столу на тему: «Проблеми впровадження в Україні безоплатної правової допомоги».
Учасниками заходу, який відбувся у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, були народні депутати України, представники органів державної влади, громадських організацій, міжнародного та вітчизняного експертного середовища, члени органів адвокатського самоврядування, адвокати, судді, науковці.
На засіданні круглого столу обговорено результати впровадження в Україні інституту безоплатної правової допомоги, виклики сьогодення, а також шляхи вдосконалення надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.
Представники Координаційного центру з надання правової допомоги та відповідних регіональних центрів поділилися досвідом роботи з надання безоплатної правової допомоги та поінформували про існуючи проблеми у забезпеченні належного рівня надання такої допомоги в нашій державі.
Серед актуальних і таких, що потребують розв’язання, учасниками заходу порушувались, зокрема, питання доцільності розширення суб’єктного складу осіб, які мають право відповідно до закону на безоплатну вторинну правову допомогу, а також визначення критеріїв для отримання ними безоплатної вторинної правової допомоги.
У своєму виступі Заступник Голови Союзу юристів України Катерина Коваль відзначила, що представники Союзу юристів України, інших громадських організацій активно долучались до розробки та прийняття Закону України «Про безоплатну правову допомогу», який був ухвалений на вимогу Ради Європи. Представники Союзу юристів України входять також до складу конкурсних комісій по відбору адвокатів, які мають намір надавати безоплатну правову допомогу.
Катерина Коваль наголосила, що питання розширення суб’єктного складу осіб, які мають право на отримання безоплатної правової допомоги, є надзвичайно актуальним. Вона акцентувала увагу й на тому, що оплата адвокатам, які надають безоплатну правову допомогу, є занадто низькою і потребує обов’язкового підвищення. Союз юристів України в подальшому продовжуватиме здійснювати моніторинг стану надання безоплатної правової допомоги, зокрема й щодо фінансування діяльності цього інституту з боку держави.
Парламентарі пообіцяли взяти до уваги всі пропозиції, що пролунали під час проведення заходу, а також закликали громадськість, науковців, експертів активніше долучатись до подальшого обговорення питання щодо удосконалення надання в Україні безоплатної правової допомоги.