Перший заступник Голови Союзу юристів України Ніна Карпачова і Відповідальний секретар Ради Союзу юристів України Володимир Яценко взяли участь у зборах Асоціації Народних депутатів України, а також в урочистому засіданні Верховної Ради України, присвяченому 30-літтю Декларації про державний суверенітет України.
В.Яценко, який брав безпосередню участь у прийнятті цієї Декларації як народний депутат першого скликання, у своєму виступі на зборах Асоціації підкреслив важливість цього документу, що становить правову основу незалежності України. У вітанні співвітчизників з 30-річним ювілеєм прийняття Декларації від Союзу юристів України, який очолюють народні депутати попередніх скликань С.Піскун – Голова Союзу і його Перший заступник Н.Карпачова, наголошується на необхідності дотримання органами влади основних положень Декларації.
Протягом останніх років, на жаль, спостерігається певне зневажливе ставлення вищого законодавчого органу і вищих посадових осіб до вимог Декларації. Зокрема, це стосується незалежної економічної політики, нагляду за дотриманням та однаковим застосуванням законів, рівності усіх громадян незалежно від будь-яких обставин, верховенства норм міжнародного права… Таке ставлення – неприпустимо, оскільки розхитує основи державності, – зазначив представник Союзу юристів України. Він висловив також застереження стосовно довільного тлумачення правонаступництва України, зазначивши, що згідно із Законом України “Про правонаступництво України” сучасна Україна є правонаступником Української радянської соціалістичної Республіки”. Це – надзвичайно важливо, адже йдеться про закріплення таких фундаментальних речей, як власність українського народу на землю і її багатства ( а не тих, хто колись володів землею, чи їхніх нащадків), про існування України у сучасних її кордонах, про членство у міжнародних організаціях, зокрема в Організації Об’єднаних Націй, серед засновників якої була УРСР і вважається наша сьогоднішня Україна…
“Діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією і законами України, вимагає від кожного, хто наділений владними повноваженнями, й Основний Закон України. І для того, щоби уникнути помилок – раджу уважно дослухатися до висновків і рекомендацій, які надають до законопроектів фахівці наукового-експертного та юридичного управлінь Верховної Ради України” – зазначив В. Яценко.