Голові
Союзу юристів України
п. С. М. Піскуну
Науково-практичні заходи:
За 2017 рік
- 1. В Національному університеті «Одеська юридична академія» відбувся спільний семінар-нараду за участю атестованих судових експертів, які не працюють у державних спеціалізованих експертних установах і Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
У ході семінару учасників очікувало кілька доповідей на актуальні в експертному середовищі теми. Важливо відзначити, що всі доповіді проходили у форматі діалогу та слухачі у будь-який момент могли задати спікерам свої запитання. Начальник управління експертного забезпечення правосуддя Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Наталія Миколаївна Ткаченко розповіла присутнім про правові та організаційні аспекти стажування, атестації та виконання судових експертиз та судових досліджень.
- 2. Візит одного з найбільш рейтингових юристів в галузі міжнародного торгового права – Гері Хорлік в НУ «ОЮА»
12 березня в Одесі з тимчасовим візитом перебував один з провідних світових експертів в праві СОТ, який брав участь в третейських групах СОТ і Mercosur, консультант уряду США з питань зовнішньої торгової політики Гері Хорлік (Gary Horlick). Він є одним з найбільш рейтингових юристів в галузі міжнародного торгового права (за рейтингами Euromoney / Institutional Investor і Who’s Who Legal).
Лектор розповів про історію і принципи роботи WTO, а також про основні суперечках WTO з приводу транзиту товарів на прикладі України та РФ. Порівнюючи з ситуацією між США і Китаєм, зазначив, що всі претензії вирішуються не за допомогою зброї, а за допомогою юридичних інструментів у Всесвітній Організації Торгівлі.
- Зустріч заступника міністра з питань виконавчої служби зі студентами факультету цивільної та господарської юстиції
15 березня в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася зустріч заступника міністра з питань виконавчої служби Сергія Володимировича Шкляра зі студентами факультету цивільної та господарської юстиції. На зустрічі були присутні начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області та його заступник, проректор з наукової роботи НУ «ОЮА» Галина Олексіївна Ульянова і декан факультету цивільної та господарської юстиції Денис Олексійович Колодін.
Головною темою виступу стала реформа виконавчої служби в Україні та перспективи впровадження в Україні інституту приватних виконавців. Як профільний заступник, Сергій Шкляр розповів про зміни у виконавчому провадженні, автоматизації виконавчої системи, і усунення корупційних ризиків. В ході реформи був введений публічний і абсолютно відкритий реєстр боржників, що дозволяє перевірити не тільки свої борги, але і свого контрагента.
- Заняття в Школі Юного Юриста
18 березня 2017 року відбулося перше заняття в Школі Юного Юриста! Більше 20 учнів загальноосвітніх шкіл завітали до нас вперше. Заняття провів асистент кафедри господарського права і процесу НУ «ОЮА» Туровець Олександр Володимирович .
Тема лекції дуже цікава і актуальна для сучасного світу «Розвиток бізнесу в Україні в умовах євроінтеграції» Заняття було розділено на теорію і практику. Спочатку лекції викладач сформував теоретичні основи слухачів, а потім вони використовували їх на практиці. В ході заняття відбувалося творче мислення лектора з аудиторією, розстановка акцентів, міркування, а також пояснення. Наші лекції мотивують слухачів до самостійного пізнання, розширення своїх знань. На практичному занятті проводилося судове засідання, на якому хлопці змогли прийняти роль позивачів і відповідачів.
- Зустріч декана юридичного факультету Університету Анадолу (Туреччина) Уфук Айдина зі студентами соціально-правового факультету
29 березня 2017 року перед студентами соціально-правового факультету виступив декан юридичного факультету Університету Anadolu (Туреччина) УфукАйдин. Презентація стосувалась основних аспектів трудового права та права соціального забезпечення Туреччини.
В межах презентаціїбула представлена загальна інформація про країну, а також короткий екскурс про роботу Університету і юридичного факультету, зокрема. Інформація надавалась одночасно з уточнюючими питаннями, які студенти з інтересом задавали. Крім того, відомості надавались у порівнянні з українською національною системою, що дозволило виділити спільні риси та відмінності у представлених системах.
Наприкінці лекції студенти мали можливість задати численні питання стосовно як проблем трудового права і права соціального забезпечення, так і щодо можливості навчання у Туреччині за фахом. Проведення подібних лекцій є важливим елементом процесу отримання юридичної освіти, а також важливим джерелом зарубіжного освітянського досвіду.
- Президент Національного університету «Одеська юридична академія» привітав професора Університету Ка’Фоскарі Брюса Леймсідора в стінах Університету
27 березня відбулась зустріч президента Національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Васильовича Ківалова з професором Брюсом Леймсідором.
Професора дуже вразило те, з яким ентузіазмом і цікавістю студенти слухають його лекції, наскільки цікава їм тема міграційного законодавства.
«Саме міграційному законодавству ми приділяємо особливу увагу. На базі Національного університету «Одеська юридична академія» функціонує юридична клініка, в якій створено спеціальний відділ по вивченню і консультування мігрантів, які перебувають саме в нашому регіоні. У нас є договір з міграційною службою України та вони просять нас надавати реальну допомогу людям, що ми, власне, із задоволенням і робимо.
Зовсім недавно до нас приїжджав посол Італії, і він зауважив наступне, що найбільша кількість італійців, які проживають на території України, знаходяться саме в Одесі», – зазначив Сергій Васильович.
Сергій Васильович Ківалов висловив подяку професору Брюсу Леймсідору за черговий приїзд до Національного університету «Одеська юридична академія».
«Я дуже сподіваюся, що ми і надалі будемо співпрацювати, так як Ви – найкращий фахівець в області міграційного законодавства і я вдячний Вам, що Ви знайшли можливість приїхати в Національний університет« Одеська юридична академія »та поділитися своїми знаннями і досвідом з нашими студентами», – підкреслив Сергій Ківалов.
- Візит декана юридичного факультету Анатолійського Університету професора Айдина Уфука
З 27 по 31 березня 2017 року в рамках реалізації ERASMUS + Опція К1 відбувся візит декана юридичного факультету Анатолійського Університету (Туреччина) професора Айдина Уфука, експерта з більш ніж 25 річним стажем в галузі трудового права та права соціального забезпечення.
Відбулась робоча зустріч Президента Національного університету «Одеська юридична академія» академіка Ківалова Сергія Васильовича з професором А.Уфуком, під час якої обговорювались перспективні напрямки співробітництва між двома ВНЗ. Зокрема, академік Ківалов С.В. підкреслив важливість вивчення досвіду Університету Анадолу в галузі організації дистанційного навчання.
- VIII Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Правове забезпечення соціальної сфери»
8 квітня 2017 року в стінах Національного університету «Одеська юридична академія» відбулася VIII Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Правове забезпечення соціальної сфери», яку проводила кафедра трудового права та права соціального забезпечення соціально-правового факультету.
Участь у конференції взяли не лише студенти соціально-правового факультету, а й представники інших факультетів (інституту) Університету, вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн (Білорусі, Молдови, Литви).
Усього було зареєстровано близько 170 учасників, які мали змогу розкрити свій науковий потенціал та висловитися щодо важливих проблем у сфері зайнятості, праці, соціального забезпечення, охорони здоров’я, освіти.
Учасники були поділені на декілька секцій. Робочою мовою однієї із секцій була англійська мова.Учасників, наукові роботи яких виявилися найкращими, було нагороджено цінними подарунками та грамотами. Участь студентів, аспірантів, молодих викладачів у такого роду наукових заходах є безцінним досвідом для становлення їх як науковців.
- Визит директора Национального антикоррупционного бюро Украины в НУ “ОЮА”
5 апреля в стенах Национального университета «Одесская юридическая академия» состоялась встреча руководства Национального Антикоррупционного бюро Украины со студентами НУ «ОЮА».
Директор НАБУ Артем Сергеевич Сытник рассказал студентам о структуре, деятельности, методах, принципах действий и общей стратегии Антикоррупционного бюро. Также Артем Сергеевич детально рассказал о главном их подразделении – детективном. Чтобы работать детективом в НАБУ необходимо высшее образование, два года юридического стажа и прохождения конкурса, который состоит из 4 этапов и прохождение полиграфа на честность. В связи с тем, что на сегодняшний день в Украине нет профильного ВУЗа, который бы готовил детективов, Сытник выразил надежду на то, что в будущем будет открыт факультет подготовки детективов именно в НУ «ОЮА».
- Лекція члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Ради адвокатів Рівненської області Павла Сергійовича Луцюка
В рамках проведення з’їзду Національної асоціації адвокатів України на базі Національного університету «Одеська юридична академія» з ініціативи успішних практикуючих адвокатів України проходять зустрічі зі студентами НУ «ОЮА». Наш університет – єдиний в Україні, у структурі якого є факультет адвокатури. Саме тут навчають адвокатські кадри, тому керівництво університету надає можливість студентам отримати безцінний досвід спілкування з практикуючими адвокатами, справжніми професіоналами своєї справи.
У ході проведення лекцій 8 квітня відбулася зустріч члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Ради адвокатів Рівненської області – Павла Сергійовича Луцюка зі студентами факультету цивільної та господарської юстиції.
- Круглий стіл на тему «Обговорення питань змін до процесуальних кодексів України та правил адвокатської етики» у Національному університеті “Одеська юридична академія”
8 квітня 2017 року Національною асоціацією адвокатів України спільно з Вищою кваліфікаційною дисциплінарною комісією адвокатури України у Національному університеті “Одеська юридична академія” було проведено круглий стіл, присвячений обговоренню питань змін в процесуальних кодексах України та Правил адвокатської етики.
Від Національного університету “Одеська юридична академія” доповідачами на засіданні круглого столу виступили: Микола Михайлович Стоянов, к.ю.н., доцент, адвокат, декан факультету адвокатури, доцент кафедри кримінального процесу (доповідь на тему: “Доцільність змін до КПК України в частині порядку обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”) та Гловюк Ірина Василівна, д.ю.н., доцент, в.о. завідувача кафедри кримінального процесу (доповідь на тему: “Актуальність внесення змін до КПК України щодо реалізації права на захист у кримінальному провадженні”).
- У Національному університеті «Одеська юридична академія» відбувся семінар-практикум для нотаріусів Одеси і Одеської області
30 березня науково-практичної колегією Одеського нотаріального клубу проведено тематичний семінар-практикум для нотаріусів Одеси і Одеської області. В процесі дискусії нотаріусами формувалася практика по вирішенню проблемних питань здійснення співвласниками права спільної власності при відчуженні, спадкуванні та поділ нерухомого майна. Семінар проведено науково-практичної колегією Одеського нотаріального клубу в рамках взаємодії колегії з Національним університетом «Одеська юридична академія», в ньому взяли участь 58 нотаріусів Одеси і Одеської області.
Кілька років тому нотаріусами Одеси і Одеської області був створений Консультативно-дискусійний клуб нотаріату «Одеський нотаріальний клуб» як майданчик для професійного спілкування нотаріусів.
Цього року науково-практичної колегією клубу розроблений новий формат, який є продуктом домовленостей Президента НУ «ОЮА» С.В. Ківалова і представників колегії клубу про взаємодію НУ «ОЮА» та науково-практичної колегії клубу. Колегія клубу представлена нотаріусами Одеси і Одеської області, в тому числі нотаріусами, мають наукові ступені. Проведення подібних семінарів – це один з напрямків діяльності колегії клубу.
- У стінах Національного університету «Одеська юридична академія» студенти обговорили «Актуальні проблеми цивільного процесу»
20 квітня 2017 року відбувся конкурс студентських наукових робіт «Актуальні проблеми цивільного процесу». Сучасний погляд молодих науковців на проблеми, що виникають при здійсненні цивільного судочинства сприяв обранню цікавих та своєчасних тем доповідей.
- 14. Відбувся конкурс серед студентів «Творчий погляд на цивільний процес»
19 квітня в стінах Національного університету «Одеська юридична академія» в рамках проведення щорічного науково-практичного марафону «Тиждень цивільного процесу» було проведено спеціальний захід – конкурс серед студентів на тему: «Творчий погляд на цивільний процес, як студентський перфоманс». Активна, творча і весела атмосфера заходу дійсно продемонструвала великий потенціал та намір студентів стати професіоналами – юристами, які будуть активно і плідно створювати, і захищати правопорядок в країні. Нестандартні погляди на судову систему і цивільний процес втілилися в різних формах участі студентів – від прекрасних, глибоких віршів до веселих, гумористичних мініатюр.
- Відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Інформаційні технології у судочинстві»
18 квітня у стінах Музею рідкісної книги Національного університету «Одеська юридична академія» відбуласьВсеукраїнська науково-практична конференція «Інформаційні технології у судочинстві», яка була проведена в рамках щорічного науково-творчого марафону Тижня цивільного процесу.
Основними тематичними напрямками обговорення стали:
- Судова реформа в Україні.
- Інформаційні технології в цивільному процесі: «електронний суд», електронні докази, аудіо-, відеозаписи як засіб доказування, система відеоконференц-зв’язку для дистанційної участі у процесі, електронний документообіг, тощо.
- Інформаційні технології в адміністративному, господарському та кримінальному судочинствах.
- Цивільно-правові проблеми сфери ІТ.
- 16. X Всеукраїнський брейн-ринг “Знавці Конституції України” на кубок президента НУ «ОЮА»
13 травня 2017 року відбувся X Всеукраїнський брейн-ринг “Знавці Конституції” на кубок президента Національного університету “Одеська юридична академія”, який пройшов у рамках “Ювілейного правничого вікенду”. У якості організаторів заходу виступило Студентське наукове товариство університету спільно з кафедрою конституційного права. Брейн-ринг проводився на тематику “Конституція України: минуле, сучасне, майбутнє”. Цього разу в ньому взяли участь 5 команд, які представляли університети з різних куточків України, а саме: Національний університет “Одеська юридична академія”, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Київський інститут інтелектуальної власності і права, Міжнародний гуманітарний університет та Херсонський інститут Міжрегіональної академії управління персоналом. Крім того, у якості гостей на брейн-рингу були присутні учні одеських загальноосвітніх шкіл.
- У Національному Університеті «Одеська юридична академія» обговорили актуальні питання судоустрою і формування суддівського корпусу в Україні
13 травня 2017 року Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання та судоустрою та формування корпусу суддів», організована кафедрою судових і правоохоронних органів при всебічній підтримці президента університету, академіка Сергія Васильовича Ківалова. У конференції взяли участь вчені, судді, адвокати, співробітники правоохоронних органів, а також аспіранти та студенти.
На офіційному відкритті всіх присутніх привітав ректор Національного університету «Одеська юридична академія», професор Володимир Завальнюк: «Дуже приємно, що така масштабна конференція проходить на базі нашого вузу під егідою та керівництвом президента університету Сергія Васильовича Ківалова і проходить вона досить успішно, так як крім науково-педагогічних працівників у ній взяли участь практичні працівники судової системи, голови судів, заступники голів судів, а також адвокати. Щиро радий вітати всіх присутніх і бажаю Вам плідної дискусії! ».
Всього в конференції взяло участь понад 200 представників з різних сфер юриспруденції. Студентів очікували майстер-класи від провідних юристів-практиків.
- Звітна студентська наукова конференція у НУ «ОЮА» зібрала понад 800 учасників з усієї України
У Національному університеті «Одеська юридична академія» відзначають 170 річницю Одеської школи права – одного з найважливіших осередків української юриспруденції, який вже понад століття продукує все нові і нові правові орієнтири. З цієї нагоди 12 травня 2017 року у Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулась ХХ Ювілейна міжнародна звітна конференція юних юристів, студентів, аспірантів і молодих вчених, яку було організовано та проведено Студентським науковим товариством.
Зі вступним словом на відкритті конференції виступив президент Національного університету “Одеська юридична академія”, академік НАПрН України, доктор юридичних наук, професор – Сергій Васильович Ківалов, який розповів про основні напрямки досліджень, спрямовані на вивчення різних аспектів юриспруденції, а також відзначив важливість проведення подібних заходів у стінах нашого університету.
Значним досягненням звітної конференції стало число учасників, які висловили бажання опублікувати власні тези та безпосередньо взяти участь в їх обговоренні. Їх кількість склала понад 800 людей з різних куточків України та з різних навчальних закладів, а тому збірник тез доповідей було представлено у трьох томах. У ході засідань були заслухані лекції провідних юристів, суддів, адвокатів, прокурорів та експертів. На конференції були розглянуті питання, присвячені дослідженню найбільш актуальних проблем сучасної юриспруденції, за наступними напрямами: “Реформування органів публічної влади”, “Модернізація сучасного приватного права”, “Соціально-політичний вимір інформаційного суспільства”
- Четвертий випуск Школи Юного Юриста
13 травня 2017 року відбувся четвертий випуск Школи Юного Юриста! А також була проведена захоплююча лекція за темою «Міжнародне право в сучасних міжнародних відносинах» а провів його кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Коваль Дмитро Олександрович. Так в рамках нашого заняття діти дізналися про сутність, поняття і функції міжнародного права. Обговорили з учнями основні міжнародні-правові принципи і інші структуроутворюючі елементи системи міжнародного права. У процесі лекційного заняття наш лектор виділяв важливі моменти, висновки, аналізував основні положення.
- В Одесі обговорили аспекти судової реформи
У стінах Національного університету «Одеська юридична академія» пройшла міжнародна науково-практична конференція на тему «Актуальні питання судоустрою і формування корпусу суддів». Спільно з науковцями в конференції взяли участь судді, адвокати, працівники правоохоронних органів, молоді вчені та студенти.
21.Міжнародний конгрес «Правові проблеми державно-приватного партнерства в умовах євроінтеграції», присвячений 20-річчю Національного університету «Одеська юридична академія»
2-4 червня 2017 року у стінах Національного університету «Одеська юридична академія» відбулася значна наукова подія – Міжнародний конгрес «Правові проблеми державно-приватного партнерства в умовах євроінтеграції», присвячений 20-річчю Національного університету «Одеська юридична академія». Широка географія учасників, які прибули в Одесу, щоб взяти участь у роботі конгресу, охопила усі регіони України та забезпечила високий рівень і масштабність заходу. Представники 16 вищих навчальних закладів країни – виразники різних науково-правових поглядів та шкіл права зібралися в Одесі не лише з метою здійснення обміну свіжими ідеями стосовно актуальних правових проблем сучасності, але й для того, щоб привітати Національний університет «Одеська юридична академія» з прекрасним ювілеєм – 20-річчям заснування
- Навчальний семінар із захисту журналістів в стінах НУ «ОЮА»
15 червня 2017 року у стінах Національного університету «Одеська юридична академія» відбулося відкриття дводенного навчального семінару на тему: «Захист професійної діяльності журналістів і свободи слова в Україні: протидія безкарності». Організаторами заходу виступили Адміністрація Президента України, Генеральна прокуратура України, Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Національний університет «Одеська юридична академія», проект Ради Європи «Зміцнення свободи ЗМІ та створення системи Суспільного мовлення в Україні», а також ГО «Інститут масової інформації ». У президії на офіційному відкритті – президент Національного університету «Одеська юридична академія», академік Сергій Ківалов, голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, керівник департаменту головного Департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Володимир Горкавенко, заступник начальника слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області, підполковник поліції Ігор Добруцький.
- 23. У стінах НУ «ОЮА» пройшов семінар-практикум для нотаріусів
У стінах Національного університету «Одеська юридична академія» відбувся семінар-практикум, присвячений актуальним аспектам нотаріальної діяльності в Україні. Захід був організований Нотаріальною палатою України спільно із відділенням Нотаріальної палати України в Одеській області. Всього у семінарі прийняло участь понад 200 державних і приватних нотаріусів зі всієї Одеської області.
- На Факультеті адвокатури відкрили Музей історії адвокатури Одещини
9 жовтня 2017 року, на факультеті адвокатури пройшло урочисте відкриття музею історії адвокатури, основою для якого стала одна з аудиторій факультету адвокатури.
Після урочистого відкриття пройшов круглий стіл адвокатів, на якому було обговорено кілька важливих питань, що стосуються майбутнього адвокатури, її історії та подальшого розвитку.
- Навички юридичної комунікації очима одеських експертів
На початку жовтня 2017 року Національний університет «Одеська юридична академія» підписав угоду з Норвезькою радою у справах біженців (NRC). Головна мета підписання угоди – залучення потенціалу професорсько-викладацького складу та Юридичної клініки університету для консультаційної роботи з тимчасово переміщеними особами в Україні. Норвезька рада у справах біженців розпочала свою діяльність в Україні наприкінці 2014 р. Від початку своєї роботи на Сході України NRC значно розширила свою діяльність у програмах гуманітарного реагування, основних сферах компетенції і географічному охопленні з метою задоволення гуманітарних потреб по мірі їх виникнення.
- Національний університет «Одеська юридична академія» відвідав президент Інституту міжнародної освіти Алан Гудман
Алан Гудман є шостим президентом Інституту міжнародної освіти, що веде некомерційну організацію в галузі міжнародного освітнього обміну та навчання розвитку. Інститут проводить дослідження в галузі міжнародної академічної мобільності і адмініструє Програму Фулбрайта, спонсоровану Державним департаментом Сполучених Штатів, а також понад 200 інших корпоративних, урядових і приватних програм.
Доктор Алан був вражений тим, що президент Одеської Юракадемії Сергій Ківалов бере участь в діяльності американських програм, він був на інавгурації Дональда Трампа, на 60-му молитовному сніданку у Президента Обами. Містер Гудман вважає, що підписання меморандуму буде дуже корисним для університету і дасть нові можливості для реалізації ще більшої кількості спільних програм в сфері освіти. Доктор Алан пообіцяв також, що в наступний приїзд до Одеси візьме з собою дружину, яка із задоволенням прочитає курс лекцій з нотаріату для студентів Одеської Юракадемії.
- В Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулися відкриті лекції з адміністративного права
23 жовтня 2017 року в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулися відкриті лекції «Адміністративне право у сучасному вимірі», що проводяться Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Європейським центром верховенства права в межах програми академічного обміну з адміністративного права на базі юридичних університетів та факультетів.
Відкриті лекції, що стосувалися проблем визначення предмету сучасного адміністративного права, спірних аспектів адміністративно-процедурного та митного права, а також найбільш цікавих аспектів подання та розгляду електронних петицій, об’єднали науковців, викладачів, аспірантів, студентів та практичних працівників і викликали жваву дискусію та обговорення. Особливо цінними відкриті лекції стали для студентів та науково-педагогічних працівників судово-адміністративного факультету НУ «ОЮА», які прийняли активну участь і в організації їх проведення, і у виявленні найбільш проблемних питань сучасного адміністративного права та законодавства України.
- В НУ «ОЮА» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Концептуальні основи кримінальної законотворчості»
19 жовтня 2017 р. в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Концептуальні основи кримінальної законотворчості», присвячена 20-річчю Університету. Захід був організований кафедрою кримінального права НУ «ОЮА» та проведений за підтримки керівництва Університету, Південного регіонального центру Національної академії правових наук України та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація кримінального права». Конференція зібрала біля 100 учасників з провідних шкіл кримінального права в Україні. Серед учасників були не тільки науковці, а й представники судової влади, Міністерства юстиції України, адвокати.
- Другий Всеукраїнський конкурс наукових робіт ім. М.П. Орзіха «Людський вимір права»
27 жовтня 2017 року у Національному університеті «Одеська юридична академія» відбувся Другий Всеукраїнський конкурс наукових робіт «Людський вимір права» (далі – Конкурс), присвячений вшануванню пам’яті Марка Пилиповича Орзіха, видатного вченого-конституціоналіста, Академіка Академії правових наук України, Української академії політичних наук, Української муніципальної академії, доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, автора-виконувача, експерта щодо проектів Конституцій СРСР та УРСР (1977 p., 1978 p.), Конституції України (1996 р.).
Організаторами конкурсу виступили рідні та учні Марка Пилиповича, а також колектив кафедри конституційного права, керівництво судово-адміністративного факультету та Національного університету «Одеська юридична академія».
- До Всесвітнього дня науки в науковій бібліотеці НУ «ОЮА» проведено «Осінню школу науковця» з проблем прикладного наукознавства
Напередодні всесвітнього дня науки (World Science Day for Peace and Development) у читальному залі наукової бібліотеки Національного університету «Одеська юридична академія» пройшла «Осіння школа науковця», яка об’єднала бібліотечних фахівців і вчених нашого Університету та інших навчальних закладів міста з метою обговорення та аналізу актуальних питань сфери інформаційного забезпечення та модернізації процесу здійснення наукових досліджень та просування наукового доробку науковців у міжнародному інформаційному просторі. Захід продовжив цикл тренінгів, започаткованих у 2015 році і вже два роки поспіль реалізовується співробітниками бібліотеки за підтримки керівництва Університету, і особисто Сергія Васильовича Ківалова.
Роботу «Осінньої школи науковця» було розпочато вітальним словом проректора з наукової роботи НУ «ОЮА» Галини Олексіївни Ульянової, яка відмітила важливість і нагальність проведення заходу, враховуючи нові виклики та завдання, які обумовлені активним реформуванням наукової сфери у сучасній Україні.
- Візит представників ділових кіл Швейцарії в НУ «ОЮА»
В рамках ініціативи Інституту Європи Університету Цюріх відбувся візит представників академічних та ділових кіл Швейцарії в Молдову і Україну. У складі групи – юристи, банкіри, інвестори, парламентарії, а також представники Інституту Європи Університету Цюріха. В Одесу делегація прибула з двома цілями: дізнатися про інвестиційні можливості Одеського регіону, а також обговорити нові напрямки співпраці між Національним університетом «Одеська юридична академія» та провідними швейцарськими ВУЗами.
Під час візиту до університету члени швейцарської делегації ознайомилася з його історією, особливостями організації навчального процесу, матеріально-технічною базою, а також обговорили з президентом ВНЗ, академіком Сергієм Ківаловим результати і перспективні напрямки співпраці зі швейцарськими партнерами.
- Представники міжнародних організацій з офіційним візитом відвідали НУ «ОЮА»
Становлення сучасної системи освіти в Україні нерозривно пов’язане з процесом зближення нашої держави з Європейським Союзом.
Варто зазначити, що у Національному університеті «Одеська юридична академія» велику увагу приділяють розвитку академічної мобільності, вивченню іноземних мов та проведенню на базі університету конференцій за участю представників провідних міжнародних інституцій.
У даний час на базі університету реалізовується проект ОБСЄ та Європейського центру верховенства права. Головна мета програми академічних обмінів – проведення циклу лекцій викладачів провідних юридичних навчальних закладів.
- Журнал “LEX PORTUS” внесено до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus
нформуємо, що журнал “LEX PORTUS” (ISSN: 2524-101X) внесено до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus International та проіндексовано у переліку наукових журналів ICI Journals Master List 2016 (Index Copernicus Value for 2016 = 58.77).
Науково-практичні заходи:
За 2018 рік
- Колективна монографія «Сучасне кримінальне право: наукові нариси»
До 20-річчя створення НУ «Одеська юридична академія» кафедра кримінального права підготувала колективну монографію «Сучасне кримінальне право: наукові нариси: монографія / за ред. Н.А. Мирошниченко, Є.Л. Стрельцов; передмова С.В. Ківалов. – Одеса: Юридична література, 2017. – 488 с.».
Ця монографія є першою у заснованої серії кафедральних видань «Сила права. PowerofLaw»
До Національного університету «Одеська юридична академія» з офіційним візитом завітали судді нового Верховного Суду.
Сім випускників одеської правничої школи, які за результатами першого публічного конкурсу стали суддями нового Верховного Суду, 8 грудня у рамках проекту “Дякую, Alma Mater! Чесний суд, корінням із студентства” провели зустріч дискусію із студентами, правниками та громадськими організаціями Одеси.
Національний університет “Одеська юридична академія” став другим навчальним закладом, який перейняв естафету всеукраїнських зустрічей суддів Верховного Суду із провідними навчальними закладами країни на тему «Верховний Суд – нова філософія судової влади».
- Міжнародна науково-практична конференція «Морське право: актуальні питання теорії і практики»
У Національному університеті «Одеська юридична академія» 8 грудня 2017 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Морське право: актуальні питання теорії і практики», присвячена 35-річчю прийняття і відкриття для підписання Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року. Організатором конференції виступила кафедра морського та митного права.
Головною метою конференції було обговорення актуальних питань застосування норм Конвенції ООН з морського права 1982 року. Основними тематичними напрямками роботи конференції стали: 1. Конвенція ООН з морського права 1982 року: від прийняття до сучасності; 2. Міжнародний досвід застосування Конвенції ООН з морського права 1982 року; 3. Інструменти захисту інтересів України за Конвенцією ООН з морського права 1982 року; 4. Імплементація та застосування міжнародних стандартів у сфері морського права в Україні.
- Суддя з Ізраїлю відвідав Національний університет «Одеська юридична академія»
З 1 по 13 грудня Національний університет «Одеська юридична академія» з ознайомчим візитом відвідав суддя магістрантського суду м. Петах-Тіква (Ізраїль) Аріель Бергнер.
Суддя Аріель Бергнер в якості почесного гостя взяв участь в урочистих заходах, приурочених до святкування 20-річчя Національного університету «Одеська юридична академія».
Суддя Аріель Бергнер виступив з серією лекцій на тему «Правова і судова система держави Ізраїль» і зустрівся зі студентами факультету адвокатури та Юридичного коледжу.
В рамках знайомства з українською судовою системою суддя Аріель Бергнер відвідав Господарський суд Одеської області і Київський районний суд м. Одеси, де він ознайомив українських колег з особливостями електронного судочинства в Ізраїлі.
- Студенти НУ «ОЮА» зустрілися з Генеральним прокурором України і Міністром освіти і науки
18 грудня Генеральний прокурор України Юрій Луценко та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич нагородили переможців конкурсу творчих та наукових робіт присвячений темам «7 кроків до покращення роботи прокурора» та «7 кроків прокурора на зустріч суспільству».
Такий конкурс проводився вперше і викликав неабиякий інтерес у студентів-юристів усіх вишів України: у ньому взяло участь понад дві тисячі студентів. У півфінал була відібрана 331 робота. Серед поданих студентами робіт Комісія у складі працівників Генеральної прокуратури України, Міністерства освіти і науки України та викладачів провідних вишів обрала 23 найкращі.
- Візит Шеннон Солтер і Девіда Вона в НУ «ОЮА»
26 січня 2018 року Національний університет «Одеська юридична академія» з метою проведення лекції на тему: «Знайомство з судом щодо вирішення цивільних спорів» відвідали іноземні гості – голова третейського суду з вирішення цивільних спорів у Ванкувері (Канада), експерт з онлайн врегулювання суперечок і адміністративного права – Шеннон Солтер та керівник Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) реформування сектора юстиції «Нове правосуддя» – Девід Вон.
- I етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Право», «Політологія» та «Соціологія»
6 березня в Національному університеті «Одеська юридична академія» стартував І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Правознавство», «Політологія» та «Соціологія» в 2017/2018 навчальному році, яка була проведена науково-дослідною частиною з ініціативи та всебічної допомоги президента НУ «ОЮА» Сергія Васильовича Ківалова і ректора Володимира Васильовича Завальнюка. Урочисте відкриття відбулося в Актовій залі університету, де учасники були ознайомлені з правилами та умовами змагання.
- У Національному університеті «Одеська юридична академія» будуть здійснювати підготовку приватних виконавців
У Національному університеті «Одеська юридична академія» почали свою роботу курси з отримання знань у сфері примусового виконання судових рішень та рішень інших органів.
На відкритті був присутній президент вишу Сергій Ківалов, заступник міністра юстиції України, який керує державною та приватною виконавчою службами країни Сергій Шкляр, а також виконуючий обов’язки голови територіального управління юстиції в Одеській області Віктор Іванівський і начальник управління державної виконавчої служби Головного теруправління юстиції в Одеській області Дмитро Гумуржі.
- Правова школа: Hate speech в інтернеті як порушення прав людини
24-25 березня 2018 року в стінах Національного університету “Одеська юридична академія” локальний осередок Європейської Асоціації Студентів Права ( ELSA Odesa) в партнерстві з European Youth Community ( EYC) організували Правову школу на тему: “Hate speech в інтернеті як порушення прав людини”. Це два дні незвичайно цікавих воркшопів та актуальних лекцій зі спеціалістами у даному напрямку. Метою заходу є ознайомити молодь з їх базовими правами та обов’язками шляхом використання методів неформальної освіти.
- Вітаємо нову монографію вчених Одеської школи права «Міжнародно-правова відповідальність: теоретичний погляд»
Авторський колектив у складі: президента НУ «Одеська юридична академія» академіка С.В. Ківалова, зав. кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства МГУ професора С.С. Андрейченко, зав. кафедрою міжнародного права та міжнародних правовідносин НУ «ОЮА» професора Х.Н. Бехруза, зав. кафедрою кримінального права НУ «ОЮА» професора Е.Л.Стрельцова, видали колективну монографію «Міжнародно-правова відповідальність: теоретичний погляд», відп. редактор акад. С.В. Ківалов.
У монографії досліджуються проблеми: міжнародно-правової відповідальності: загальні положення і кодифікаційний розвиток (С.В. Ківалов); основні суб’єкти відповідальності в міжнародному праві (С.С. Андрейченко); інститут відповідальності в Європейському праві (Х.Н. Бехруз); міжнародно-правова відповідальність фізичних осіб-індивідів (Е.Л. Стрельцов).
Монографія розрахована на науковців, юристів-практиків, аспірантів, студентів, усіх, кого цікавлять теоретичні проблеми міжнародно-правової відповідальності. Монографія видана у видавництві «Юридична література».
- Вручення сертифікатів слухачам курсу лекцій «Американська юриспруденція»
5 квітня 2018 року відбулося вручення сертифікатів слухачам авторського курсу лекцій англійською мовою «Американська юриспруденція». Автор курсу – американський адвокат і медіатор Девід М. Кук, юрист з більш ніж 30 річним практичним досвідом.
Лекції американського експерта проходили з 12 по 23 березня. Слухачами курсу стали більше 20 студентів, аспірантів і молодих викладачів Університету.
Під час церемонії вручення сертифікатів американському колезі були вручені пам’ятні подарунки від керівництва та студентів Національного університету «Одеська юридична академія».
Адвокат Девід М. Кук відвідав Одесу в рамках реалізації інноваційного освітнього проекту «Школа американського права», створеного Національним університетом «Одеська юридична академія» за підтримки Центру міжнародних правових досліджень (США / Австрія).
- Ярмарок вакансій відкриває можливості для працевлаштування молодих юристів
Працевлаштування студентів Національного університету «Одеська юридична академія» є одним із пріоритетних завдань президента університету Сергія Васильовича Ківалова. Уже втретє на факультеті адвокатури НУ «ОЮА» проходить ярмарок вакансій, який дозволяє як студентам молодших курсів, так і випускникам знайти роботу за фахом.
- У Національному університеті «Одеська юридична академія» пройшов майстер-клас з питань антимонопольного права ЄС від провідних вчених Великобританії
В рамках лекційної програми, присвяченої проблемам фінансування Поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі ЄС – Україна, Національний університет «Одеська юридична академія» відвідали імениті гості, що представляють британське наукове середовище в галузі права та економіки: професор Еріка Жіжжак і супроводжуючий її професор Річард Дісней.
Обидва високих гостя – без жодного перебільшення світила Європейської науки, мають за плечима вражаючий список як університетів, в яких вони викладали, так і найавторитетніших міжнародних організацій, де вченим довелося попрацювати рамках різних урядових і міжурядових проектів. В даний час вчені працюють на базі Університету Сассекса, який по праву вважається одним з кращих в Великобританії, виходячи з якості освіти та рівня наукових досліджень.
- Круглий стіл з міжнародного приватного морського права
20 квітня 2018 р. в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбувся круглий стіл з міжнародного приватного морського права. В роботі круглого столу взяли участь науковці Національного університету «Одеська юридична академія», Одеського національного морського університету, практикуючі юристи та представники державних органів.
На круглому столі обговорювалися актуальні питання теорії і практики міжнародного морського приватного права.
Основна дискусія розгорнулася навколо доповіді доцента кафедри морського та митного права Пашковської Л. «Інститут абандону в морському страхуванні» та доповіді адвоката юридичної компанії «Міжнародна юридична служба «Interlegal» Селіванов М. «Арешт морських суден: сучасна практика».
- Для студентів факультету міжнародних відносин та інших факультетів Національного університету «Одеська юридична академія», які вивчають юридичні дисципліни англійською мовою, було проведено Круглий стіл на тему «Constitution of Ukraine 1996»
3 травня 2018 року у місті Одеса кафедра конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія» провела для студентів факультету міжнародних відносин та інших факультетів Національного університету «Одеська юридична академія», які вивчають юридичні дисципліни англійською мовою, Круглий стіл на тему «Constitution of Ukraine 1996».
- Міжнародне визнання Одеської школи кримінального права
Рішенням Академічної мережі Європейського кримінального права д.ю.н., професор кафедри кримінального права В’ячеслав Олексійович Туляков та к.ю.н., доцент Олена Миколаївна Поліщук були обрані персональними членами Академічної мережі Європейського кримінального права, Європейської неурядової наукової асоціації, що спеціалізується на питаннях наукових розвідок у галузі Європейського кримінального права та процесу.
Академічна мережа Європейського кримінального права– це мережа науковців та дослідників з 32 країн, які вивчають кримінальне законодавство. Мережа спрямована на розвиток наукових досліджень та підготовки кадрів у сфері кримінального права Європейського Союзу шляхом сприяння співпраці та взаємодії між університетами та дослідницькими центрами.
- Відбулася презентація посібника з кримінального судочинства американського адвоката
В рамках інноваційного освітнього проекту Національного університету «Одеська юридична академія» Школа американського права 23-24 травня 2018 року відбулася презентація посібника «Основи кримінального провадження: вступна промова, прямий і перехресний допит, заключний виступ» керуючого партнера SeigelLaw адвоката Яна Сігала (Нью -Джерсі, США).
Адвокат Ян Сігал є другом Національного університету «Одеська юридична академія» та високо оцінює потенціал Одеської школи права. На протязі декількох останніх років він прочитав три авторських курсу лекцій, взяв участь в декількох наукових конференціях та симпозіумах.
- Складні процеси правового реформування в умовах світової інтеграції
25 травня 2018 р. в Національному університеті «Одеська юридична академія» на базі кафедри кримінального права відбулась міжнародна науково-практична конференція «Кримінальне право в умовах глобалізації». З основною доповіддю «Кримінальне право України: вітчизняни постулати в процедурах міжнародної криміналізації» виступив зав. кафедри кримінального права д.ю.н., проф., чл.-кор. НАПрН Є.Л. Стрельцов.
На пленарному засіданні виступили: д.ю.н., проф., академік НАПрН, професор кафедри кримінального права ЮУ імені Ярослава Мудрого Ю.В. Баулін, проректор НУ «ОЮА» д.ю.н., проф., чл.-кор. НАПрН Туляков, зав. кафедри кримінального та адміністративного права Академії адвокатури д.ю.н., проф. Є.В. Фесенко, президент видавництва «Юрінком Інтер» д.ю.н. В.С. Ковальський, представник Національної академії Прокуратури проф. В.М. Куц, представники Юридичного університету імені Ярослава Мудрого к.ю.н., доц. Ю.А. Пономаренко і д.ю.н., доц. Ратудний О.Е та ін.
- В НУ «ОЮА» пройшов конгрес з міжнародного та європейськогоправа
У Національному університеті «Одеська юридична академія» відкрився Другий конгрес з міжнародного та європейського права, що зібрав вчених-правознавців, які працюють в цій сфері. Протягом двох днів представники 26 вищих навчальних закладів України, Європи, Азії та США обговорювали найактуальніші питання імплементації Угоди про Асоціацію та подальший розвиток відносин між Україною та Євросоюзом. Слід зазначити, що міжнародний конгрес такого рівня відбувся в Україні вперше в минулому році з ініціативи президента Національного університету «Одеська юридична академія» Сергія Васильовича Ківалова.
- Завершився інтенсивний навчальний курс швейцарських експертів по праву Європейського Союзу
В рамках співпраці Національного університету «Одеська юридична академія» з Інститутом Європи Цюріхського університету (Швейцарія) з 14 травня по 1 червня 2018 року було організовано інтенсивний навчальний курс по праву Європейського Союзу, центральною темою якого стала реалізація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
- «Державне бюро розслідувань: на шляху розвитку» – в НУ «ОЮА» пройшла міжнародна науково-практична конференція
У Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Державне бюро розслідувань: на шляху розвитку». Активну участь у конференції взяли: перший заступник міністра освіти і науки України, члени Науково-консультативної Ради бюро, Голова Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань, Координатор регіонального представництва Консультативної Місії Європейського Союзу в Одесі, Голова Ради адвокатів Одеської області, провідні вчені, адвокати , аспіранти, студенти. Метою даної конференції стала розробка рекомендацій для удосконалення роботи Державного бюро розслідувань і створення більш ефективної системи розслідування злочинів.
- В НУ «ОЮА» пройшла масштабна міжнародна конференція судових експертів
Два дні на базі Національного університету «Одеська юридична академія» проходила міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судово-експертної діяльності. Становлення – розвиток – досягнення ».
- 24. Національний університет «Одеська юридична академія» вперше виграв Модуль Жан Моне
Проект Національного університету «Одеська юридична академія» увійшов до числа 10 проектів від України, відібраних Європейською Комісією для фінансування в рамках програми Європейського Союзу Erasmus + Модуль Жан Моне. Проектна заявка НУ «ОЮА» стала єдиною заявкою, відібраної серед заявок університетів Одеського регіону.
- 25. Проект за участю Національного університету «Одеська юридична академія» виграв у конкурсі проектів Програми ERASMUS +, які фінансуються Європейським Союзом
Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури Європейського Союзу оголосило результати конкурсу 2018 року за напрямом «Розвиток потенціалу вищої освіти» Програми ERASMUS +.
Проект «Modernisation of master programmes for future judges, prosecutors, investigators with respect to European standard on human rights / Модернізація магістерських програм для майбутніх суддів, прокурорів, слідчих у контексті європейських стандартів прав людини» (598471-EPP-1-2018-1-AT-EPPKA2-CBHE-JP) за участю Національного університету «Одеська юридична академія» увійшов до числа 6 проектів за участю українських ЗВО, відібраних Європейською Комісією для фінансування у наступні три роки.
- У НУ «ОЮА» вперше відбулися курси підвищення кваліфікації нотаріусів
У Національному університеті «Одеська юридична академія» протягом п’яти днів будуть проходити курси підвищення кваліфікації нотаріусів. У семінарі беруть участь понад сто фахівців з усієї України. Це спільний проект НУ «ОЮА» та навчально-методичного кабінету Інституту права та післядипломної освіти міністерства юстиції України, які раніше уклали меморандум про співпрацю. Вперше курси проходять в Одесі. Раніше нотаріуси могли пройти підвищення своєї професійної кваліфікації лише в Києві.