МОЗ збільшив ставку за пацієнта для сімейних лікарів з 210 до 370 грн
Замість 210 грн за пацієнта – 370 грн, можливість працювати в статусі фізичної особи-підприємця (ФОП) – ці та інші нововведення чекають сімейних лікарів уже з 2018 року.
Такі дані опублікувала прес-служба Міністерства охорони здоров’я України в роз’ясненнях про нововведення медичної реформи.
Регулятор передбачив, що перехідний період на нову систему фінансування – до 2020 року.
“У цей час зберігається і поступово зменшується фінансування на пацієнтів, які були приписані до сімейного лікаря раніше, і збільшується частка пацієнтів, які уклали декларацію”, – сказано в повідомленні.
- Так, середня ставка для сімейного лікаря за приписану людину в 2018 році збільшується до 370 гривень.
- Лікар первинної ланки буде мати окремий бюджет на аналізи для пацієнтів.
- Річний тариф за літню людину (65+) і малюка – вдвічі більше за тариф на людину 25 років.
- Лікар первинної ланки може діяти в статусі ФОП, ліцензійні умови спрощені. В такому випадку бюджет на підтримку пацієнтів піде безпосередньо на його рахунок.
- Якщо лікар працює як найманий працівник, він домовляється про зарплату з керівництвом.
У МОЗ розрахували, що власний прибуток лікаря ефективної сімейної практики з 2 тисячами пацієнтів в статусі ФОП повинен скласти до 18 тисяч гривень, медсестри – до 12 тисяч гривень. При цьому у групових практик – менші витрати і більші доходи.
Нагадаємо, з 1 січня 2018 року установами охорони здоров’я зобов’язані звітувати за зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб.
Крім того, Міністерство охорони здоров’я України спростувало повідомлення, поширене низкою ЗМІ, що нібито в результаті медичної реформи з 2019 пологи в українських державних лікарнях будуть платними.